4 סיבות להחזיק מטף ברכב שלך

R-RR מערכות כיבוי וגילוי אש
מטף כיבוי אש לרכב

למרות שזה לא יכול להיות הדבר הראשון שעולה בראש כשחושבים על בטיחות רכב, מטף יכול להיות ההבדל בין חיים למוות. אמנם שריפות מכוניות בשוגג הולכות ופוחתות, אך שריפות של הצתה של מכוניות היא במגמת עלייה, אך בממוצע 170,000 מכוניות רק בארה"ב עולות באש מדי שנה! ישנן כמה סיבות שמטף ברכב שלך יכול להועיל, כגון:

 

מכוניות יכולות להתלקח בקלות רבה

העניין עם שריפות כלי רכב הוא שאנשים רבים לא מצפים שיקרה כזה דבר. יתכן ויהיה לך שירות לרכב שלך באופן קבוע ואינך נושא כימיקלים מסוכנים, אך שריפות רכב יכולות לקרות לכל אחד. שריפות רכב יכולות להיגרם על ידי מספר רב של בעיות, כולל בעיות אנוש, טמפרטורה, בעיות מכניות וחשמליות. אם נתקלת בבעיה של מזיקים באזור בו אתה מחנה את מכוניתך, פסולת מכרסמים עלולה להתלקח כאשר המכונית מתחממת ולגרום להתפשטות להבות ברחבי הרכב שלך.

4 סיבות להחזיק מטף ברכב שלך
4 סיבות להחזיק מטף ברכב שלך

הימנע מפיצוצים

שריפות רכב יכולות להתפשט במהירות, להגיע למקומות המאחסנים בנזין וחוטי חשמל במהירות. אם להבות מגיעות לכל מקום שמכיל כמות גדולה של בנזין, יש סיכוי גדול שזה יביא לפיצוץ, מכיוון שהבנזין דליק ביותר.

 

עזור לאחרים בדרכים

הסבירות שתיתקל במישהו אחר עם אש ברכב גבוהה מזו שאתה חווה בעצמך. מכיוון שזו לא דרישה חוקית לשאת מטף במכונית שלך, לא לכולם יהיה כזה. אם תראה מישהו חווה שריפה ברכב שלו, תוכל לעזור לו לכבות את השריפה ברכב שלו ולהגיש עזרה.

 

מטף כיבוי אש לרכב
מטף כיבוי אש לרכב

אתה יכול לשלוט על הנזק

אף על פי שכל גודל של אש עלול לגרום נזק, אם יש לך מטף בהישג יד הדבר יסייע במניעת נזק רב לרכב שלך – הדבר שימושי במיוחד כאשר מתברר שהביטוח שלך אינו מכסה את סיבת השריפה (למשל חשמל).

אם שריפה ברכב שלך אכן פורצת ואין לך מטף, בצע את הצעדים הבאים:

  • כבה את המנוע מיד
  • הוציאו את כולם מהרכב
  • שחרר את מכסה המנוע אך אל תפתח אותו ידנית
  • התרחק מהרכב במקרה של פיצוץ
  • חייג 102 למכבי אש
  • הזהיר כל מי שמגיע לאש או צופה מהאש

סוג המטף הדרוש לרכב תלוי בסכנת האש הספציפית

מטפי כיבוי מסווגים לפי סוג השריפות שהם יכולים לטפל בהם . שריפות מסווגות לחמישה סוגים שונים, כאשר כלי רכב מנועים נמצאים בסיכון מיוחד לשלושה מהם:

  • שריפות מסוג A: המורכבות מקטגוריית הסיכון הנמוכה ביותר, סוג אש זה נגרם על ידי חומרים דליקים כמו עץ, בד, נייר, ופסולת.
  • שריפות מסוג B נגרמות על ידי נוזלים דליקים כמו בנזין, שומן, צבע וכו '. אלה שריפות בסיכון גבוה; אם הם לא נכללים באופן מיידי, הם עלולים לגרום נזק משמעותי לרכב ולהיות קטלניים.
  • שריפות מסוג C כוללות רכיבים חשמליים בעלי אנרגיה; "אנרגטי" כלומר שהם מונעים על ידי מקור כוח. שריפות חשמל מדורגות כדרגה E בחלקים רבים של העולם, עם זאת, כולל אירופה, אוסטרליה ואסיה.

אותיות המציינות את הכיתה מפורטות על כל מטף כיבוי יחד עם המספרים הקודמים, בהתאמה כדי להצביע על כך שכיבוי יכול לכבות סוג מסוים של אש וכמה יעיל הוא לעשות זאת. המספר שלפני כל אות מייצג את יעילות המטף במונחים של כמות שווה של מים או של השטח המרובע שהוא מכסה.

מטף "2A: 10B: C", למשל, יכול לשמש בשריפות מסוג A, B ו- C. כל ספרה לפני ה- A פירושה שגורם המטף מספק שווה ערך ל- 1.25 ליטר מים. לפיכך, מטף 2A מוציא שווה ערך ל -2.5 ליטר מים (2 x 1.25) ואילו מטפי 8A חזקים כנגד דליקים רגילים כמו 10 ליטר מים. המספר שלפני "B" מייצג מדה מרובעת – מטף 10B יכול לכבות 10 מטרים רבועים של שריפות B. אם למטף יש אות "C" (כמו ב- 10B: C, 1A: 10B: C או 8A: C), חומר הכיבוי אינו מוליך חשמל. פירוש הדבר שהוא מתאים לשימוש בשריפות הכוללות רכיבים חשמליים בעלי אנרגיה (שריפות מסוג C).

אהבתם שתפו:
צריכים גלאי עשן או מטף כיבוי עד הבית כולל התקנה?

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

 חברתנו מתמחה בכל הקשור לשירות מערכות כיבוי אש מתקדמות – התקנת גלאי עשן, מטפים, ספרינקלרים ועוד

קהל לקוחותינו הינם אנשים פרטיים, לקוחות עסקיים, חברות, גופים ציבוריים, חברות סטארט אפ, מפעלים ועוד.

הטוב ביותר לבית ולעסק שלכם במחיר הוגן כולל אחריות ושרות עד הבית.

קידוש השם 1, ראשון לציון
055-9781402

מידע נוסף
ביקורת מטפים לכיבוי אש

ביקורת מטפים לכיבוי אש

תחזוקת מטפים מיטלטלים חייבת להתבצע לפי דרישות התקן הישראלי ת"י 129 חלק 1 מטפים מטלטלים: תחזוקה (תקן רשמי, מחייב). זאת על מנת לשמור על תקינות

מטפים אוטומטיים

מערכת מטפים אוטומטית

במצבים מסוימים, במהלך אירוע שריפה, זה יכול להיות רעיון חכם להפעיל מטפי כיבוי אוטומטיים המופעלים כשמגיעים לטמפרטורה מסוימת או מתגלים להבות או עשן. ישנם מכשירים מודרניים להגנה מפני

איך מפעילים מטף כיבוי אש

איך מפעילים מטף כיבוי אש?

כיצד להשתמש נכון במטף כיבוי לכולנו צריך להיות לפחות מטף אחד אי שם בבית שלנו, אבל זה לא מספיק פשוט להחזיק אחד מתחת לכיור המטבח.

שווה קריאה
מטפים אוטומטיים
מערכת מטפים אוטומטית

במצבים מסוימים, במהלך אירוע שריפה, זה יכול להיות רעיון חכם להפעיל מטפי כיבוי אוטומטיים המופעלים כשמגיעים לטמפרטורה מסוימת או מתגלים להבות או עשן. ישנם מכשירים מודרניים להגנה מפני

קרא עוד »
צרו קשר להצעת מחיר

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

דילוג לתוכן