מדריך סוגי גלאי עשן

R-RR מערכות כיבוי וגילוי אש
מדריך סוגי גלאי עשן

מדריך לרכישת גלאי עשן ופחמן חד חמצני

התקנה ותחזוקה של גלאי עשן ופחמן חד חמצני (CO) יכולים להציל את חייכם. למרבה המזל, הם זולים וקלים להתקנה. גלאי עשן בסיסיים עולים רק 50-100 ₪, וגלאי חד תחמוצת הפחמן עולים בממוצע באזור ה 100 ₪.

דגמים חדשים יותר מציעים תכונות נוספות. לדוגמא, גלאים מחוברים מתקשרים בין מכשירים ומספקים הגנה משולבת לכל הבית. במערכת כזו, כאשר מגלים עשן או פחמן חד חמצני כולם יישמעו – בין אם הגלאים הם קווי או מחוברים באופן אלחוטי.

סוגי גלאי עשן ופחמן חד חמצני

ניתן למצוא גלאי עשן עצמאיים וגלאי פחמן חד חמצני, כמו גם גלאי עשן שמשולב פחמן חד חמצני "חכמות" בעלי חיבור לאינטרנט ומהסוג הרגיל "הטיפש". כל שלושת סוגי הגלאים מציעים דגמים עצמאיים או כאלו שמחוברים זה לזה. גלאים משולבים הם יעילים באיתור תחמוצת הפחמן, עשן שריפות, ואש בוערת, וזו הסיבה שאנו ממליצים לצרכנים להשתמש בשילוב של סוגי גלאים שונים בבתיהם להגנה מוחלטת.

סוגי גלאי עשן ופחמן חד חמצני
סוגי גלאי עשן ופחמן חד חמצני

גלאי עשן

כל שריפות בוערות בצורה אחרת: חלקן מתלקחות, חלקן נמסות. תוכלו למצוא שלושה סוגים של גלאי עשן בשוק, אך רק אחד מהם יעיל כנגד שני סוגי האש.

גלאי עשן יוניזציה – הם הטובים ביותר בזיהוי החלקיקים הקטנים האופייניים לשריפות מהירות בוערות. אבל בבדיקות שלנו, כולם נבדקו בצורה גרועה לגילוי שריפות ועשן. יחידות יוניזציה נוטות לאזעקות שווא ממזון שרוף ואדים, לכן אל תרכיב אותן ליד מטבח או חדר אמבטיה.

גלאי עשן פוטו-אלקטריים הם הטובים ביותר לאיתור החלקיקים הגדולים האופייניים לשריפות, עשן ומבעירות אך הם מסכנים בזיהוי שריפות מהירות בוערות. יחידות פוטו-חשמליות נוטות פחות לאזעקות שווא ממזון שרוף, כך שהן עשויות להתאים טוב יותר לאזורי המטבח.

גלאי עשן עם חיישנים כפולים משלבים יינון וטכנולוגיה פוטו-אלקטרית כדי לזהות שריפות בוערות ועשן, ומציעים לכם את ההגנה הטובה ביותר וחוסכים לכם את ההתקנה של שני גלאי עשן נפרדים. אך יתכן שתצטרך להתקין גלאי פחמן חד חמצני, בנוסף בביתך.

גלאי פחמן חד חמצני
גלאי פחמן חד חמצני

גלאי פחמן חד חמצני

גלאי פחמן חד חמצני משתמשים בחיישנים לאיתור נוכחות של CO בביתכם. דגמים מסוימים כוללים צגים דיגיטליים כדי להראות את רמת ה- CO שהם מזהים, וחלקם יכולים לקרוא את רמת ה- CO באמצעות הודעות שמע. זכרו, גלאי פחמן חד חמצני אינו מזהה עשן או גזים, כגון גז טבעי, פרופאן ומתאן.

 

שילוב של גלאי עשן ושל גלאי פחמן חד חמצני
שילוב של גלאי עשן ושל גלאי פחמן חד חמצני

שילוב של גלאי עשן ושל גלאי פחמן חד חמצני

גלאי שילוב משלבים טכנולוגיות יינון או פוטואלקטריות (מעטים משתמשים בשניהם) וגילוי חד תחמוצת הפחמן כדי להגן מפני עשן ו- CO. ניתן להשיג גם דגמים קונבנציונליים (לא מחוברים לאינטרנט) וגם חכמים.

גלאים חכמים מציעים תכונות נוספות באמצעות אפליקציית סמארטפון נלווית. התכונות כוללות התראות לטלפונים חכמים על עשן / CO (גם כשאתה לא בבית) ומצב התראה לסוללות עם זרם חשמלי נמוך שעומדות להיגמר בגלאי, כמו גם היכולת להשתיק אזעקות מהטלפון שלך. דגמים מסוימים מתחברים לאינטרנט באמצעות WiFi; אחרים דורשים סוויץ או רכזת נוספת, שהם מכשירים עצמאיים המחברים מוצרים לבית חכם לאינטרנט.

 

היכן למקם את הגלאי עשן בכל ביתך

גלאי עשן הם חובה בכל הבתים, ונדרשים גלאי פחמן חד חמצני לכל בית עם מכשירי צריכת דלק, כגון תנור, דוד מים, כיריים או גריל. גם אלה המתגוררים בבתים חשמליים צריכים להתקין גלאי פחמן חד חמצני מכיוון ש CO יכול לחלחל לבית ממוסך צמוד או אם משתמשים בגנרטור גיבוי קרוב מדי למגורי המגורים שלך במהלך הפסקת חשמל.

תזדקק לגלאי עשן המזהים שריפות בוערות ומלאות לכל חדר שינה, אחד מחוץ לכל אזור שינה, ולפחות גלאי אחד המותקן בכל קומה, כולל עליית גג ובמרתף. כדאי שיהיה לכם גלאי פחמן חד חמצני בכל מפלס מגורים, מחוץ לכל אזור שינה, במרתף, וליד (לא בפנים) מוסך צמוד.

השתמש באיור שלהלן כמדריך למקום בו אתה זקוק לגלאים, וציין את מספר גלאי העשן והפחמן החד חמצני שאתה צריך לקנות. זכור כי ייתכן שבביתך יצטרך יותר או פחות גלאים, תלוי בגודל ומספר החדרים שלו.

כיצד לקנות גלאי עשן

1. בדוק תקנות מקומיות
לפני שאתה עושה קניות, בדוק את התקנות כיבוי האש באזור שלך. בכל עיר עשויות להיות דרישות ספציפיות (יהיה עליך לדעת, למשל,  כאשר אתה מוכר את הבית שלך ) לגבי השימוש, כולל סוגי גלאים ומיקומם. כמו כן, חברות ביטוח מסוימות מציעות הנחה לבתים עם גלאי עשן.

2. בחר מקור חשמל
גלאי עשן וקווי תחמוצת חד-חמצני קשורים בחיווט הבית שלך, הדורש התקנה מקצועית, ובדרך כלל יש סוללות גיבוי. גלאי סוללה בלבד הוא הפשוט ביותר להתקנה, והם פועלים בזמן הפסקת חשמל. בחלק מהדגמים משתמשים בסוללות נשלפות הדורשות החלפה שנתית, בעוד שאחרות משתמשות בסוללות ליתיום אטומות המחזיקות לאורך חיי הגלאי. קיימים גם גלאי פלאג-אין, אך שקעים חשמליים ממוקמים בדרך כלל נמוך על הקיר, בעוד שהמיקום האופטימלי לגלאי נמצא על התקרה או בסמוך לה.

3. גלאי עשן חכם או לא ?
גלאי עשן ופחמן חד חמצני חכמים או לא חכמים נותנים לך את היתרון לדעת אם משהו לא בסדר כשאתה לא בבית, אבל הם גם מגיעים עם תג מחיר גדול. גם לא מצאנו גלאי עשן ו- CO חכם שעושה את כל זה בהצלחה. אך אם תחליט לצייד איתם את ביתך, אנו ממליצים להתקין גלאי עשן חיישנים כפולים נוספים. גלאים חכמים, בין אם הם חוטים או מופעלים באמצעות סוללה, שידעו ויתקשרו גם עם גלאים אחרים מאותו הדגם.

4. חפש את חותמת UL
בדוק את אריזת הגלאי כדי לוודא שהיא עומדת בתקן המעבדות – חפש את תווית UL. עליכם לחפש גם את תאריך הייצור המודפס בגב הגלאים. מכשירים מאבדים את רגישותם לאורך זמן, כך שככל שיהיה טרי יותר, כך ייטב. ככלל אצבע, החלף גלאי פחמן חד חמצני כל 5 שנים וגלאי עשן כל 10 שנים.

UL הודיעה גם על עדכונים לתקנים שלה, שיחייבו את כל היצרניות לבצע גלאי עשן שיוכלו להבחין בין שריפות שריפה לעשן בישול עד סוף יוני 2021. וכחלק מהתקן המעודכן של UL, צפוי כי היצרנים כבר לא יהיו. להיות מסוגלים ליצור גלאי עשן מסורתיים, חיישנים בודדים (פוטואלקטריים או יינון).

5. גלאים מקושרים
ניתן לחבר בין גלאי עשן לפחמן חד-חמצני כך שכל היחידות בבית ישמיעו אזעקה כאשר כל אחד מהם מופעל. בחלק מהבתים החדשים יותר קיימים כבר חיווט לקישור הגלאים. בבית ללא חיווט כזה, אתה יכול לקנות גלאים המתחברים באופן אלחוטי. גלאי עשן ופחמן חד-חמצני המחוברים זה לזה הם בעלי תכונת בטיחות חשובה מעיו כמוה לבית גדול בעל מספר רב של חדרים או קומות, אם כי גלאים עצמאיים עשויים להיות מתאימים לבית קטן.

אמנם אזעקות מקושרות יכולות להפוך את ביתך לבטוח יותר, אך יש להן מגבלות מסוימות. במקרים רבים אזעקות מקושרות יכולות להתחבר רק לדגמים מתוצרת אותו המותג. למרות המגבלות, אנו ממליצים להשתמש בגלאים המחוברים ביניהם. הם יכולים להפוך את ביתך לבטוח הרבה יותר על ידי התראה בפני סכנה לפני שהאש או גז ה CO מתפשטים ברחבי הבית שלך. אזעקות מקושרות (בין אם הן קוויות או אלחוטיות) הופכות להיות דרישה גם במדינות רבות כשאתה מנסה למכור את הבית שלך.

6. שקול התראות קוליות
ילדים נוטים לישון עמוק יותר ממבוגרים ועלולים שלא להתעורר לאזעקה רגילה. חלק מהעשן והגלאים המשולבים בין עשן לפחמן חד חמצני משתמשים בפקודה קולית, אך לא אושר האם זו הדרך היעילה ביותר להעיר ילדים. על פי מחקר אחד, אחוז גדול יותר של ילדים בגילאי 6 עד 12 התעוררו לקול שהוקלט מראש של אמם מאשר לאזעקת צלילים.

7. שקול את מערכת האבטחה שלך
אתה יכול לשלב כמה גלאי עשן ופחמן חד חמצני במערכת אבטחה שמשמיעה אזעקה מחוץ לבית. במערכות כאלה יכול להיות גם שירות ניטור שיכול להודיע ​​למשטרה או לכבאות, או אפילו להתקשר לטלפון הסלולרי שלך.

תכונות שתמצאו בגלאי עשן

גלאי העשן והפחמן החד-חמצני האחרונים הוסיפו תכונות להגנה טובה יותר עליכם ועל משפחתכם. הנה מה שיש לקחת בחשבון בעת ​​התאמת השילוב הבטוח ביותר של אפשרויות גלאי לצרכי ביתך.

גיבוי סוללה

סוללת גיבוי לגלאי עשן וקוי תחמוצת חד-חמצני מעניקה אבטחה במקרה של הפסקת חשמל. כל גלאי העשן והפחמן החד חמצני המופעלים על ידי סוללה מזהירים אתכם כאשר הסוללה חלשה. חלקם מספקים ציוצי אזהרה, הודעה קולית עם סוללה חלשה או תצוגה חזותית.

התקנה ותחזוקה

גלאי עשן ופחמן חד חמצני מגנים רק כאשר הם מותקנים כראוי ואם מחליפים סוללות מדי שנה. עשן עולה, אז הרכיבו גלאי עשן על התקרה או 30 ס"מ מתחת לתקרה על קיר. בדוק גלאי עשן ופחמן חד חמצני מדי שבוע ושואב אותם אבק מדי חודש. פעל על פי המלצות היצרן לגבי החלפת סוללה. החלף גלאי פחמן חד חמצני כל חמש שנים וגלאי עשן כל עשר שנים.

אהבתם שתפו:
צריכים גלאי עשן או מטף כיבוי עד הבית כולל התקנה?

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

 חברתנו מתמחה בכל הקשור לשירות מערכות כיבוי אש מתקדמות – התקנת גלאי עשן, מטפים, ספרינקלרים ועוד

קהל לקוחותינו הינם אנשים פרטיים, לקוחות עסקיים, חברות, גופים ציבוריים, חברות סטארט אפ, מפעלים ועוד.

הטוב ביותר לבית ולעסק שלכם במחיר הוגן כולל אחריות ושרות עד הבית.

קידוש השם 1, ראשון לציון
055-9781402

מידע נוסף
התקנה ותחזוקה של גלאי עשן

התקנה ותחזוקה של גלאי עשן

אם אתה כמו רוב בעלי בתים, אתה רוצה לעשות כל שביכולתך כדי להגן על הבית שלך ועל אלה שאתה אוהב שגרים שם. התקנת גלאי עשן היא דרך משמעותית

ביקורת כיבוי אש

ביקורת כיבוי אש

למה עלי לצפות במהלך בדיקה ובדיקה של אזעקת אש? החל מתרגילי אש בבתי ספר, ובסופו של דבר במקום העבודה, אזעקות נורות ואורות מהבהבים הם לרוב

מערכות גילוי אש

התקנת מערכות גילוי אש

מערכת אזעקת אש מורכבת ממכשירים אלקטרוניים שונים הפועלים יחד כדי לזהות ולהודיע ​​לאנשים על שריפה או מצב חירום אחר. עם השנים מערכות אזעקת האש השתכללו

שווה קריאה
ביקורת כיבוי אש
ביקורת כיבוי אש

למה עלי לצפות במהלך בדיקה ובדיקה של אזעקת אש? החל מתרגילי אש בבתי ספר, ובסופו של דבר במקום העבודה, אזעקות נורות ואורות מהבהבים הם לרוב

קרא עוד »
צרו קשר להצעת מחיר

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

דילוג לתוכן